- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- RGB spike light
RGB spike light
Our range of products include led spike light rgb.
Led Spike Light Rgb
Product Price: Rs 300 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Package Type | SMD |
| LED Size | 10 mm |
| CCT | Rgb |
| Pin Configuration | Common Anode |
| Ingress Protection | IP65 |
| Voltage | 1.6 V |
| Leg type | Short |
| Control Type | Static RGB |
| Body Material | Polycarbonate |
| LED Type | Common Anode |
| IC Type | WS2812 |
| Beam Angle | 45 Deg |
| Power | 6w |
| Viewing Angle | 60 Deg |
| Input Voltage | 220-240 V AC |
| Size | 5 mm |
| Wattage | 6 watt |
| Pin Type | 2 Pin |
The LX 208 6W RGB Garden Spike Light is a vibrant outdoor spotlight designed to bring dynamic, color-changing illumination to your landscape.
Yes! I am InterestedRequest A Callback