- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- Led Stripes
Led Stripes
Leading Wholesale Trader of 120 led strip light ww from New Delhi.
120 Led Strip Light Ww
Product Price: Rs 18 / MeterGet Best Price
Minimum Order Quantity: 150 Meter
Product Brochure
Product Details:
| Length | 5 m |
| Light Color | Warm White |
| Operating Voltage | 12V DC |
| Input Voltage | 12V DC |
| LED Density | 120 LEDs/m |
| LED Chip Type | 2835 SMD |
| Waterproof Rating | IP20 (Non-Waterproof) |
| IP Rating | IP65 (Splash-Proof) |
120 LED strip light (Warm White – WW) is one of the best choices for smooth, dot-free lighting in homes, shops, and profiles. Here are some good options you can buy
Yes! I am InterestedRequest A Callback