- Home
- »
- Products & Services
- »
- Led outdoor wall
Led outdoor wall
Our range of products include 5w led up down light.
5w Led Up Down Light
Product Price: Rs 280 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Beam Direction | Up Down |
| Light Type | LED Wall Light |
| Wattage | 5 W |
| Power Rating | 5w |
| Light Color | Warm White 3000K |
| Body Material | Polycarbonate |
| Cct | 3000 K |
| IP Rating | IP54 |
| Ingress Protection | IP55 |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
The Lx 259 5W BK WW is a premium one-way outdoor wall light designed to create a clean and elegant lighting effect. With its compact square body and downward beam output, it provides focused illumination that enhances walls and architectural surfaces.
Yes! I am InterestedRequest A Callback