- Home
- »
- Products & Services
- »
- Led outdoor wall light
Led outdoor wall light
Prominent & Leading Wholesale Trader from New Delhi, we offer 3w led updown outdoor light.
3w Led updown outdoor light
Product Price: Rs 160 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Beam Direction | Up Down |
| Light Type | LED Wall Light |
| Wattage | 3 W |
| Power Rating | 3w |
| Light Color | Warm White 3000K |
| Body Material | Polycarbonate |
| Cct | 3000 K |
| IP Rating | IP54 |
| Application | Outdoor |
| Ingress Protection | IP54 |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
Lx 059 , 3w led updown outdoor light bk ww half k
Lx 059 3W BK WW Wall Light
The Lx 059 3W BK WW is a modern outdoor wall light designed to enhance architectural spaces with a soft and elegant lighting effect. Its compact cube design with a downward beam creates a focused warm glow, perfect for highlighting walls and pathways.
Yes! I am InterestedRequest A Callback