- Home
- »
- Products & Services
- »
- Led 4way outdoor light
Led 4way outdoor light
Prominent & Leading Wholesale Trader from New Delhi, we offer 4 way led wall light.
4 Way Led Wall Light
Product Price: Rs 150 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Lighting Type | Wall Washer |
| Light Type | LED Wall Light |
| Beam Direction | Up Down |
| Wattage | 4W, 4w |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Light Source | LED |
| Body Material | Aluminium |
| Light Source Type | LED |
| IP Rating | IP54 |
| Power Rating | 6w |
| Application Area | Home |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Cct | 3000 K |
| Ingress Protection | IP54 |
| Application | Outdoor, Indoor |
| Fixture Material | Aluminium |
| Light Color | Warm White 3000K |
| Color | Warm white |
| Finish Type | Black |
Lx 239, 6w led 4way outdoor light bk ww
Established as a Proprietor firm in the year 2022, we “AVN Decorative Lighting” are a leading Manufacturer of a wide range of Power Supply, LED Lights, SMD LED, etc.
Yes! I am InterestedRequest A Callback